راسا | عیب یابی شبکه در اصفهان | عیب یابی شبکه

عیب یابی شبکه

شرکت مهندسی رایانه سپید اسپادانا (راسا) در زمینه‌ی عیب یابی شبکه های کامپیوتری و رفع مشکلات شبکه با بهره گیری از کارشناسان مجرب و باسابقه شبکه، مورد اعتماد بسیاری از شرکت ها و سازمان ها بوده و همواره در تلاش است یکی از بهترین ارائه دهنده‌های خدمات عیب یابی شبکه در اصفهان باشد.

عیب یابی شبکه چیست؟

امروزه دریافت خدمات شبکه به نیاز مشترک اغلب کسب‌وکارها تبدیل شده است. شبکه‌های کامپیوتری معمولاً دارای مشکلاتی همچون قطعی و کندی می باشند به همین دلیل عیب یابی شبکه نیاز ثابت همه کسب‌وکارها به شمار می‌آید. منظور از عیب یابی شبکه، شناسایی مشکلات موجود در شبکه و رفع این مشکلات با مناسب ترین راه حل ها است.

عیب یابی شبکه

امروزه شرکت ها و سازمان ها به خوبی می دانند که بهره‌وری بالای کسب‌وکارشان در گرو پایداری وضعیت شبکه است و هرگونه اختلال در شبکه منجر به ضرر و زیان خواهد بود. هدف از راه‌اندازی شبکه ایجاد ارتباط بین بخش‌های مختلف یک مجموعه، افزایش امنیت اطلاعات، بهبود روش ذخیره‌سازی اطلاعات و … است بنابراین رخ دادن کوچکترین مشکل و اختلالی می‌تواند اثر منفی بر روی موارد ذکر شده داشته باشد.

بروز اختلالات در شبکه امری عادی و اجتناب ناپذیر می باشد زیرا شبکه‌های کامپیوتری شامل نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی است که باهم بصورت کابلی یا بیسیم مرتبط هستند و این ارتباط بنابر شرایط متغیر بروزرسانی های نرم افزاری، تطبیق سخت افزاری و تغییرات محیطی دستخوش مشکلات متعددی می شود با کارشناسی شبکه کامپیوتری مورد نظر و عیب یابی آن می‌توان مشکلات را ریشه‌یابی و مرتفع نمود. این امر می‌تواند منجر به رفع مشکلات شبکه و جلوگیری از قطعی آن شود.


دلایل اهمیت عیب یابی شبکه

رخ دادن خرابی یا قطعی شبکه علاوه بر اینکه منجر به قطع شدن ارتباطات داخلی مجموعه می شود، برای امنیت داده های حساس شرکت نیز خطر مهمی به شمار می آید به همین دلیل عیب یابی شبکه باید بصورت ویژه مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گیرد. بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها با قطع شدن های مکرر شبکه، متحمل خسارات جبران ناپذیری شده اند به همین دلیل بکارگیری کارشناسان متخصص در جهت عیب یابی، نگهداری و پشتیبانی شبکه امری الزامی است زیرا این افراد مانع از توقف کار و یا بروز خسارات احتمالی می شود.

شرکت رایانه سپید اسپادانا (راسا) با بهره گیری از کارشناسان مجرب و باتجربه در زمینه عیب یابی و رفع مشکلات شبکه، به سازمان ها و شرکت های بسیاری خدمات پشتیبانی شبکه شامل عیب یابی شبکه، رفع عیب شبکه و نگهداشت شبکه بصورت حضوری و ریموتی ارائه می نماید.