راسا | خرید سرور | نصب و راه اندازی سرور در اصفهان

خرید سرور و راه اندازی سرور در شبکه

شرکت مهندسی رایانه سپید اسپادانا (راسا)، در زمینه‌ی خرید سرور، نصب و راه اندازی سرور ضمن بررسی کامل و نیازسنجی مجموعه، با ارائه بهترین مشاوره و راهکار، خرید،اجرا، نصب و راه اندازی انواع سرور و پشتیبانی آن در کنار شما می باشد.

پیش از اقدام به خرید سرور لازم است که شرایط شبکه و نیازمندی آن شرکت یا سازمان به درستی بررسی شود. این بررسی منجر به خرید سروری مناسب نیاز سازمان، با بیشترین بازدهی و کم ترین هزینه می شود. خرید سرور و استوریج و راه اندازی آن ها موضوعی بااهمیت زیاد و نیازمند دانش و تخصص است. در ادامه به بیان چند نمونه از نکات کلیدی خرید سرور می پردازیم.

نکات مهم انتخاب سرور مناسب

خرید سرور hp

پیش از انتخاب و خرید سرور مدیر یا متخصص شبکه مجموعه باید موارد زیر را درنظر بگیرد :

 • بررسی و تعیین فضای قرارگیری سرور
 • نوع پاور و کولینگ سرور
 • نوع ارتباط‌ها و کابل‌کشی‌‌ها
 • نحوه پیاده‌سازی و نصب سرور
 • روش مدیریت سرور
 • تعیین هزینه راه اندازی سرور و هزینه نگهداری سرور در سازمان

هر سازمان بسته به اندازه و نیازمندی هایش، در گروه مشخصی از انتخاب سرور قرار می گیرد، سرورهای پرولیانت hp بطورکلی در دسته بندی زیر تقسیم می شوند :


خرید سرور ML hp
 • سرور ML

  این سرورهای hp برای سازمان‌‌ها و مجموعه های کوچک و گاهاً سازمان‌های متوسط مناسب می باشند (مانند یک شرکت کوچک)
 • سرور DL

  این سرورهای hp برای سازمان‌ها و مجموعه های متوسط مناسب می باشند (مانند یک شرکت یا کارخانه متوسط).
 • سرور Blade

  این سرورهای hp مخصوص سازمان‌‌ها، مجموعه ها و کارخانجات بزرگ می باشد. منظور از سازمان‌های بزرگ سازمان‌هایی مانند ثبت احوال و … است.

خرید سرور hp

شرکت رایانه سپید اسپادانا (راسا) از عرضه‌کننده‌های انواع سرور hp در اصفهان می باشد که فروش سرور در اصفهان از خدمات اصلی این شرکت می باشد شرکت راسا آماده ارائه خدماتی همچون مشاوره خرید سرور، فروش سرور و پشتیبانی است. لازم به ذکر است مشاوره خرید سرور در این شرکت به صورت کاملا رایگان صورت می‌گیرد.

خرید سرور DL hp

علاوه بر نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد، مدیر یا مسئول یک شبکه به هنگام خرید سرور به نکات ذکر شده در زیر نیز باید توجه داشته باشد.

 • اگر خروجی سرور برای مقاصد تجاری و مالی مورد استفاده قرار می گیرد بهتر است سرور انتخابی دارای قطعات و نرم افزارهایی در دسترس باشد. این امر موجب می‌شود که به هنگام بروز مشکل مدت زمان خارج از مدار بودن سیستم و عدم سرویس دهی کاهش یابد.
 • به هنگام خرید سرور توجه به امکان توسعه شبکه ضروری می باشد. لازم است سروری انتخاب شود که قابلیت توسعه درصورت افزایش نیازهای سازمان را داشته باشد.

خرید و راه اندازی سرور

نکــات مهم خرید ســرور

 • درصورتیکه سازمان شما فاقد بخش IT است یا تعداد کارمندان کمی دارد، بهتر است جهت خرید سرور، از شرکت هایی مانند شرکت راسا مشاوره رایگان خرید سرور دریافت نمایید. چراکه این امر به تشخیص درست نیازها و خرید سروری کاربردی کمک می‌کند.
 • اگر تصمیم به اجاره سرور خود به دیتاسنترها را دارید، لازم است به رک‌مونت بودن سرور انتخابی و تعداد یونیت اشغال شونده در رک نیز ‌توجه داشته باشید.
 • در صورت استفاده از پیکر‌بندی رک‌مونت لازم است به مواردی همچون قیمت رک‌ها و ابزارهای جانبی سیستم اعم از منبع تغذیه ( UPSهای قابل نصب در رک) و سینی کابل نیز توجه شود.

چگونه می توان سرور دست دوم خرید

همانطور که می دانید سرور های دسته دوم ارزانتر و به لحاظ قیمت به صرفه تر هستند اما خرید سرورهای دست دوم نیازمند دقت و تخصص ویژه ای می باشد. در خرید سرور دست دوم لازم است میزان کارکرد سرور مورد بررسی قرار گیرد. اگر عمر سرور بسیار زیاد باشد خریدش توصیه نمی شود. چراکه هزینه تعمیر و نگهداری چنین سروری بیشتر از خرید یک سرور نو می شود. نکته دیگری که باید در خرید سرور دست دوم مورد توجه قرار داد، خرید از یک فروشنده معتبر و منصف است به طوری که محاسن و معایب سرور را مطرح نماید. لازم است تمامی قطعات سرور نیز مورد بررسی تخصصی قرار گیرد. درصورت نیاز به خرید سرور دست دوم، کافیست با شرکت راسا تماس بگیرید.نصب و راه اندازی سرور

شرکت راسا با بهره گیری از متخصصان و کارشناسان مجرب شبکه با سابقه اجرایی و تخصصی بالا، ابتدا با بررسی سازمان یا مجموعه شما اقدام به مشاوره رایگان پیش از خرید سرور می نمایند. سپس درصورت درخواست مشتری، خرید سرور انجام گرفته و کارشناسان ما اقدام به نصب و راه اندازی سرور در مجموعه شما می نمایند. در ادامه، مشتریان با دریافت خدمات پشتیبانی سرور ، کلیه دغدغه های خود در این رابطه را برطرف می سازند. توصیه ما به شما استفاده از خرید سرور، نصب و راه اندازی سرور در اصفهان و سایر شهر های ایران شرکت رایانه سپید اسپادانا از می باشد.